7.10.2023, smo se Poletovci družili na Ambrožu. Druženju pa smo dodali tekmovalni pridih in izvedli smo klubsko tekmo, sestavljeno iz dveh disciplin – preleta ter pike. Pridružila sta se nam tudi dva nečlana, ki bi, če bi bila člana, kar pošteno mešala štrene na vrhu.

Po briefingu smo iz meglenega pristanka krenil proti štartu, in že po nekaj minutah vožnje nas je pričakalo sonce. Tudi na štartu veter ni bil primeren in smo čakali… in čakali… tako dolgo, da smo načrtovani štart in pristanek zamaknili za 1 uro. In potem smo odleteli.

Zaradi zgodnje ure, se preletavci še niso dobro ogreli, na piki pa je postalo vedno bolj vroče. V dobesednem in prenesenem pomenu.

Pod budnim očesom Ladota in Braneta so bili vsi pristanki zableženi »v nulo«. Po točkovanju preleta in pike smo dobili zlatega, srebrnega in bronastega Poletovca. Secondo, Poli in Andrej so se »okitili« z žlahtnimi kolajnami.

Po koncu tekme, smo sklenili, da je bilo »prou fajn« in da kmalu spet ponovimo.